Alpe d’Huez

alpe-d'huez
Vítejte na slunečním ostrově. Takto se přezdívá středisku Alpe d´Huez, jež se nachází v blízkosti pohoří Grandes Rousses v oblasti Isere ve francouzských Alpách. Teplé slunce ozařující více než 145 kilometrů krásně upravených sjezdových tratí, 50 kilometrů tratí běžeckých a 4 snow parky, dodává středisku Alpe d´Huez nádech ráje uprostřed francouzských hor.

Nejdelší černá sjezdovka v Evropě

Milujete-li dlouhé a náročné sjezdy, pak zcela jistě musíte navštívit ski areál Alpe d´Huez, jež vám nabízí úchvatnou trať zvanou La Sarenne, která je se svou délkou přesahující 16 kilometrů nejdelší černou sjezdovkou v celé Evropě. Na této trati s převýšením více než 1 600 metrů zažijete opravdový adrenalinový zážitek.

Tratě pro rodiny s dětmi

Alpe d´Huez nabízí svým návštěvníkům jak náročné černé a červené tratě, tak i takové sjezdovky, které jsou nenáročné a jsou tedy vhodné pro lyžařské radovánky s vašimi dětmi. Pozvolné svahy čítají dohromady 144 kilometrů. Rozloženy jsou do 32 modrých tratí a pro úplné začátečníky je zde 38 tratí zelených.

Skvělé vyžití na sněhu

Doporučujeme vyzkoušet si i noční lyžování na závodní trati Stade de Slalom. Lyžování za svitu hvězd patří mezi jednu z nejoblíbenějších činností a zcela jistě ve vás zanechá krásné vzpomínky. Milovníci snowboardingu naleznou zalíbení hned ve čtyřech plně vybavených snowparcích. Samozřejmostí jsou i běžecké tratě, které čítají přes 50 kilometrů.

Velkolepé sportovní a relaxační centrum

Středisko Alpe d´Huez myslí i na zábavu návštěvníků mimo sjezdové tratě. V Alpe d´Huez máte jedinečnou možnost navštívit velkolepé relaxační a sportovní centrum, které vám nabízí dva bazény, golfový simulátor, posilovnu, tenis, squash, horolezeckou stěnu, basketbal, fotbal, badminton a další zajímavé možnosti jak hezky strávit svůj čas během zimní dovolené.

alpe-dhuez-mapa

Karta VISALP

Karta Visalp, kterou pořídíte za velmi nízkou cenu, vás opravňuje navštívit zmíněné sportovní a relaxační centrum, dále vyzkoušet si noční lyžování, využít venkovní vyhřívaný bazén a nebo třeba poslech varhanního koncertu.

Doprava a skipasy

Ceny skipasů se v Alpe d´Huez pohybují na částce 47 € na den. Do Alpe d´Huez se dostanete přes Rozvadov, Heilbronn, Karlsruhe, Bern, Lausanne, Ženevu, Annecy, Grenoble, Vizille. Zde se vydáte na Oz en Oisans a o pár kilometrů dále na vás již bude čekat úžasné středisko Alpe d´Huez.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...