Zell am see / Kaprun

Zell am see / Kaprun je nejvýše položeným salcburských ledovcovým lyžařským střediskem. Nabízí ty nejlepší podmínky pro milovníky zimních sportů. Ze Zell am See vedou lanovky na dva ledovce tohoto areálu – Kitzsteinhorn a Schmizzenhõhe. Díky vysoké nadmořské výšce – 3 203 m.n.m., funguje středisko až dlouho do jara, někdy až do června. Sníh má ovšem nejvyšší a nejlepší kvalitu v období asi od listopadu do dubna až května.

Ledovce jsou propleteny desítkami tratí (modrých, červených i černých), některé z nich jsou vzájemně propojeny, a tak není problematické dostat se z jednoho ledovce na druhý. Na obou ledovcích najdete i ráje pro snowboardisty (U-rampy, boxy, Backflip, Aleey-oop, Indy air). Vybavenost areálu není překvapující, vždyť se zde koná každoročně v listopadu mistrovství světa ve snowboardingu, kterého se účastní ty největší hvězdy tohoto sportu.

I pro běžkaře je skiareál Zell am See / Kaprun rájem na zemi. Ti totiž nemusí využívat jen běžkařské stezky areálu, napojit se můžou i další upravované – pinzgauské a salašské. Ty měří celkové téměř 300 km. V areálu Kaprun mohou běžet při umělém osvětlení, v Zell am See si zase mohou užít neopakovatelnou jízdu po zamrzlém jezeře Zeller See, ležící pod ledovcem Schmizzenhõhe. Tato trasa má více než 10 km.

Pro ty, kteří lyžování a snowboardingu příliš neholdují jsou připraveny bobové a sáňkařské dráhy, dětská centra a v neposlední řadě také relaxační centrum s plavecnkými bazény, vířivkami, saunami a dalšími službami jako jsou masáže, kosmetické a kadeřnické služby, wellness, apod.

Najdete zde dvanáct kabinových lanovek, sedmnáct sedačkových lanovek, dvacetsedm vleků, 136 km sjezovek a 20 km běžkařských tratí.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...