Val d’Isere

Val-d´Isere

Chcete-li trávit zimní dovolenou na rozlehlých, sněhobílých pláních s přenádhernou krajinou v okolí, doporučujeme vám navštívit světoznámé středisko Val d´Isere ve francouzských Alpách. Val d´Isere není žádná zapadlá víska, ale lyžařský ráj, který každoročně poskytuje lyžařům z celého světa jedinečný lyžařský zážitek. Val d´Isere společně se střediskem Tignes vytvořili významný lyžařský komplex zvaný Espace Killy, který čítá přes 300 kilometrů přenádherných sjezdových tratí.

Val d´Isere: lyžařský ráj

Středisko Val d´Isere nacházející se v Savojských Alpách patří zcela právem mezi skvost francouzských Alp. Co se týče celkové délky sjezdovek, Val d´Isere se může pochlubit tratěmi o délce úctyhodných 150 kilometrů. V nadmořské výšce 1 550 m. n. m. až 3 456 m. n. m. narazíme celkem na 80 poctivě udržovaných tratích, které jsou vhodné pro všechny druhy lyžařů.

Val d´Isere pro zkušené lyžaře

Jestliže už jezdíte na lyžích nějaký ten pátek a chtěli by jste na vlastní kůži zažít opravdový, adrenalinový zážitek, pak pro vás máme tipy na dvě tratě, které jsou jedinečné a narazíte na ně právě ve Val d´Isere. Řeč je o dvou nejnáročnějších tratích zdejšího střediska. Sjezd černé sjezdovky Sache z L´Aigulle Percee a neméně náročné trati Face z Rocher de Bellevarde ve vás vyvolá skutečné vzrušení. Face má délku přes 3 kilometry a úctyhodný sklon 63°.

Val-d´Isere-v-noci

Val d´Isere: centrum snowboardingu

Plánujete si, že s partou vyrazíte na prkna a zažijete nespoutanou jízdu? I vám vyjde vstříc středisko Val d´Isere, které vám nabídne skvělé prostředí pro jízdu ve volném terénu a zároveň pár vysoce vybavených snow parků. Halfpipe, jumps, quarterpipe, tables, slides, to vše a mnoho dalších vychytávek vám nabízí středisko Val d´Isere, kde budete mít o zábavu zaručeně postaráno.

Val d´Isere: skvělá rodinná dovolená

Val d´Isere zdaleka není pouze místem pro zkušené lyžaře. Nabídka lyžařských tratí je více než široká. Nalezneme zde celkem 49 tratí, jež jsou vhodné pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Plánujete-li s rodinou vyrazit na lyže, pak je středisko Val d´Isere vhodnou volbou. Na pozvolných pláních můžete své nejmenší naučit lyžovat a zajistit jim zábavu různými aktivitami, například jízdou na sáňkařské dráze či jízdě se psím spřežením.

Val-d´Isere-Sky-Mapa

Lyžařský ráj Espace Killy

Střediska Val d´Isere a Tignes se spojily, aby návštěvníkům nabídly přes 300 kilometrů sjezdových tratí na více než 10 000 hektarech sněhobílých plání.

Doprava a skipasy

Vzdálenost z Prahy je zhruba 1 140 kilometrů. Vydáte se přes Rozvadov, Norinberk, Karlsruhe, Basel, Bern, Ženevu do Annecy. Z Annecy pojedete po silnici N506 do Alberville, odkud po silnici N90 do Moutiers. Následně vás silnice D902 dovede až k samotnému středisku. Přenádherné lyžařské tratě vám budou k dispozici za rozumnou cenu 45€ na den.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...