Rauris

Podle některých musí být kvalitní lyžařské středisko velké, luxusní a především levné. V dnešní době je však problém na tyto výhody, za cenu mnohdy vysokou narazit. Někde však tyto podmínky, kladené většiny lyžařů neplatí. Lyžařský areál Hochalmbahn v lyžařské oblasti Rauris, který má nejvyšší bod 2193 metrů nad mořem je kvalitní, levný a mnohdy lépe oceňovaný, než větší lyžařská střediska.

rauris-skimapa

Dobrou kvalitou se prezentuje především sjezdovkami a levným ubytováním. Nejvýhodnější je však doprava. Z Prahy do Raurisu je to 400 km a to vás zhurba vyjde na 3-5 hodiny jízdy. Ne každý totiž ocení přeplněné sjezdovky, hodně hluku od lanovek a bludiště mezi sjezdovkami.

Areál Hochalmbahn se pyšní 30 km sjezdovek z toho 16 km modrých, 10 červených a 4 černých. Počet lanovek je zde dostačující  a to s počtem 10, z toho 2 kabinky, jedna sedačka a 7 vleků. Areál obsahuje celkem 30 sněhových děl a to zaručuje dostatek sněhu i v těch nejteplejších dnech. Koho nebaví sjezd na lyžích či snowboardu, může vyzkoušet kvalitně zpracované běžecké tratě o celkové délce 45 km.

Doprava k lanovce je zde kvalitní a to s půl hodinovém intervalem skibusů zcela zdarma. Lyžařský areál nabízí své služby nejen lyžařům, ale již zmiňovaným běžkařům, kteří sem jezdí pravidelně to kvůli tratím, které obléhají hory a mají svůj půvab. Údolím teče horská řeka Salzach, která vede celkem přes  čtyři horská střediska.

rauris

Díky malé rozloze areálu, je zde klid, čistý vzduch a především romantický rozhled na nezastavěnou krajinu, která má v sobě kouzlo alpských hor.  Areál je někdy nazýván jako zlato alpských hor, a to z důvodu bývalé těžbě zlata. Kdo chce tedy strávit příjemnou dovolenou bez žádného peněžního omezení, nechť vyrazí do Raurisu, užívat si krásu a především romantiku Alpských hor. Podle hodnocení Alpských středisek, je Rauris jedním z nejoblíbenějších a především jeden z nekrásnějších areálů v celém Rakousku.

Lyzarske-zajezdy-4

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...