Pitztal – ledovec

Ötztalské Alpy, Rakousko
Tato oblast byla jedna z nejchudších oblastí rakouských Alp, až do té doby co zde v roce 1993 otevřeli nová ledovcový areál. Díky turismu, oblast zbohatla a je jedna z nejlepších oblastí pro zimní rekreování.

Pitztal-Skimapa

Ani ne tak pro lyžaře, ale spíš pro běžkaře se zde naskytne sice jen 8 kilometrový úsek, který vede ledovcovou stezkou skoro až na ledovec. Romantika je zde bod číslo jedna a to oceňují hlavně běžkaři, kteří zde mají obrovský výhled na celé údolí pokryté sněhem. Pokročilý lyžaři a snowboardisty zde ocení obrovský snowpark, který má U rampu delší než 210 m. Nejvíce si zde užijí začínající či pokročilý lyžaři díky velkému počtu červených sjezdovek s celkovou délkou 18 km.


Zdatní lyžaři si zde moc neužijí, černých sjezdovek je tu málo, a to celkem 5 km. Cena je oproti jiným střediskům velmi vysoká. Za týden zde zaplatíte cca. 5000 Kč. Vzdálenost z Prahy je přes 620 km a to odradí mnoho českých lyžařů a turistů. Pro skromné postačí jako ubytování malé penziony, které oblehají zdejší malé vesničky. Pro náročné je zde veliký výběr luxusních hotelů, umístěných pod ledovcem, který nabízejí mnoho služeb jako sauny, páry, masáže a all inklusive stravování. Na ledovci je možno lyžovat již od září do června.

Pitztal

Kdo si nevybere ubytování přímo u lanovky, ale o kousek dál tak se nemusí strachovat, že se do střediska nedostane. Vesničky jsou kompletně propojeny skibusy, které vás dopraví i z těch nejodlehlejších vesniček a měst. Kdo neocení zdejší romantický pohled na zasněženou krajinu, má zde mnoho dalších aktivit, které ho jistě zaujmou jako je například výlet na ledovec se sněžnicemi, či jízda koňským povozem. Toto středisko se doporučuje jak pokročilým tak začínajícím lyžařům a pro rodiny je zde toto středisko, i přes výrazné nedostatky dokonalé.

Lyzarske-zajezdy-5

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...