Kaprun

Lyžařské středisko Kaprun se nachází v Rakouských alpách, leží ve vysoko položené oblasti a to ve výšce 1.976m – 3.029 metrů nad mořem. Areál je jeden z nejoblíbenějších areálu v celém Rakousku. Je preferován především velmi kvalitními sjezdovkami a malými frontami.

Kaprun-Skimapa

V celém areálu můžeme najít 21 modrých sjezdovek a 19 červených. Jediným problémem střediska je v omezení sjezdovek pro pokročilé. V celém areálu nenajdete jedinou černou sjezdovku a to mnoho lidí odradí, a proto volí jiná střediska. Nahrazuje to však dokonalou propojeností sjezdovek lanovkami a kvalitní plánky, které najdete všude podél sjezdovek. Najdete zde 4 kabinkové, 4 sedačkové lanovky a 11 vleků a kotev. Velkou výhodou je také krátká vzdálenost z Prahy, která činní 485 km.

Hodně cestovních kanceláří vám dá slevu, když budete mít vlastní odvoz a to vzhledem ke krátké vzdálenosti, není problém. Další důvod proč sem lidé tak mnoho jezdí, je v opravdu nízké ceně. Za permanentku na pět dní zaplatíte pouze 171 Euro a děti 85. Mnoho lyžařů preferuje toto středisko právě kvůli ceně. Celková kapacita areálu je 30 000 lyžařů a snowboardistů. Lyžuje se celoročně díky obrovskému ledovci, který drží sníh i v těch nejteplejších dnech.

Kaprun

Areál je slavný taky díky lyžařskému ráji Zell am See, který leží hned pod Kaprunem. Většina lyžařů je v sezoně právě v Zell am See a proto v Kaprunu není takový nával a dá se lyžovat v klidu a hlavně bez front. Upravované běžecké tratě jsou jak na ledovci (cca 3 km ve výšce 2900 m), tak v okolí Zell am See (celkem 200 km). Krásný romantický výhled z ledovce ocení mnoho běžkařů. Kdo neocení ani toto, čeká na něj ve městě různá wellnes centra, bowling a mnoho barů a hospod. K mání jsou zde místo lyžovaní také sporty paragliding, vyhlídkové lety či výlety se sněžnicemi. Areál Kaprun nabízí své služby lyžařům, kteří si chtějí užít rodinou dovolenou v klidu, pohodě , bez front a především v krásné přírodě.

Lyzarske-zajezdy-3

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...