Val Thorens

Val-Thorens

Přejete-li si zažít extra sportovní zážitek na lyžích, pak je zde pro vás středisko Val Thorens ležící v Savojských Alpách. Tento malebný lyžařský komplex není znám pouze kvalitními a poctivě upravovanými tratěmi, ale také svým sportovním duchem. Val Thorens patří mezi nejsportovnější střediska francouzských Alp. Vysokohorská poloha a přítomnost zdejších ledovců zajišťuje možnost užívat si zimní dovolené od konce listopadu do půlky května.

Sportovní zážitek ve Val Thorens

Středisko Val Thorens se jako jedno z mála středisek může pochlubit převahou náročných červených a černých tratí. Těchto sjezdovek je zde 30 a dohromady čítají úctyhodných 68 kilometrů. O ostré zatáčky a prudké převisy ve Val Thorens opravdu není nouze. Propojenost lanovek je naprosto geniální, můžete si tak vychutnat čas na tratích, místo toho, aby jste nečinně postávali dlouhé fronty u vleku, které zde prakticky neexistují. Převýšení náročných sjezdů dosahuje délky přes 1 400 metrů. Jak vidíte sjezdovky Val Thorens zaručují nejen adrenalinový sešup, ale také extra dlouhý sjezd.

Sportovní zážitek na prkně

Jelikož se Val Thorens hrdě hlásí k titulu „nejsportovnější oblast francozských Alp“ nabízí sportovní zážitek nejen lyžařům, ale také snowboardistům. Pro ty jsou zde připraveny hned dva snow parky. A nutno říci, že se nejedná o jen tak ledajaké snow parky. Co se týče vybavenosti, jsou na maximální úrovni a nezklamou žádného snowboardistu. Samozřejmě zde narazíme na halfpipe, boardercross, quarterpipe, tables a mnoho dalšího.

Jedinečné sportovní centrum

V případě, že vás omrzí sjezdovky, můžete zavítat do zdejšího sportovního centra, které je opravdu jedinečné. Na ploše 9 000 m2 budete mít možnost zabavit se různými aktivitami. Areál čítá tenisové kurty, horolezeckou stěnu, můžete si také zahrát fotbal, squash, badminton, stolní tenis, volejbal či pozemní hokej.

Val-Thorens-Sky-Mapa

Skvělá relaxace

Val Thorens je také centrum klidu a odpočinku. Po náročném lyžování máte možnost využít zdejšího aqua centra s vířivkami, soláriem, saunou a tureckými lázněmi. Po skvělé relaxaci se svým partnerem můžete vydat do více než 150-ti malebných restaurací, barů, kaváren či vináren.

Doprava a skipasy

Ceny skipasů se ve Val Thorens pohybují na částce 46 € na den. Doporučená cesta je přes Rozvadov, Norimberk, Karlsruhe, Freiburg, Bern, Lausanne, Ženevu. U dálničního sjezdu v Annecy odbočíte na Albertville. Dále přes Moutiers a Les Menuires.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...