Madonna di Campiglio

Nejedná se o žádnou recenzi hudební ikony Madony, ale představení lyžím zaslíbeného regionu italských Alp uprostřed Bréntských Dolomit.

Madonna-di-Campiglio-1

Malebné středisko Madonna di Campiglio se těší oblibě u lyžařů z celé Evropy. Areál se rovněž proslavil díky každoročním závodům Světového poháru. Nabídkou sjezdových tratí patří tento areál mezi špičku italských středisek především díky vysoké kvalitě zdejších tratí.

Nadmořská výška od 1 513 m. n. m. do 2 504 m. n. m. zaručuje možnost lyžování od konce listopadu do konce května.

Doprava do Madonna di Campiglio

Na cestu do Madonny di Campiglio si nezapomeňte přibalit foťák, jelikož okolní horské masivy opravdu stojí za pohled. Nezapomeňte však při pozorování okolní krásné krajiny sledovat i samotnou cestu, která započne v německém Mnichově, dále přes Innsbruck, Brenner a Bolzano. U dálničního sjezdu v S. Michele se napojíte na silnici, jež vás dovede k Mezzolombardo. Odtud dále přes Cles, Malé, Dimaro, Folgarida, pak na vás již bude čekat samotná Madonna di Campiglio.

Madonna-di-Campiglio-Sky-Mapa

Lyžování v Madonna di Campiglio

Nejhezčí vzpomínkou pro vás jistě bude pohled na okolní pohoří Dolomiti di Brenta, pod kterým se nachází celkem 53 kilometrů poctivě upravených tratí. Ty jsou rozděleny na 28 kilometrů modrých tratí, 19 červených a 6 černých. Samotná propojenost lanovkami a vleky je rovněž více než dobrá. Sněhové pláně se linou na všechny světové strany, proto můžete mít jistotu příjemně hřejícího slunce po celý den. Samozřejmostí je možnost nočního lyžování, které se pro vás stane milým zpestřením. Běžeckých tratí je zde i kilometr více než tratí lyžařských, či-li celých 54 kilometrů. Jelikož se téměř ve všech italských střediscích nachází snow park, tak ani Madonna di Campiglio není pozadu a jeden vysoce vybavený rovněž nabízí.

Výhodný skipas

Délka sjezdovek v tomto areálu opravdu není nijak zázračná, proto Madonna di Campiglio nabízí cenově výhodný skipas Super Skirama, kdy se vám nabídne možnost brázdit tratě sousedního střediska Merilleva / Folgarida, lyžařský sortiment se vám tak rozšíří o dalších 50 kilometrů tratí. Pokud budete chtít trávit čas pouze v Madonna di Campiglio, pak vás skipas vyjde zhruba na 39€ za den.

Madonna-di-Campiglio-2

Oblíbené středisko s historií

Přestože je zdejší areál malý, poskytuje svým návštěvníkům luxusní servis v podobě přenádherných tratí, komfortní sítě lanovek a vleků, samozřejmostí je krásný výhled do krajiny. Nejedná se však o středisko nově zřízené, ale o ski areál, který má bohatou historii a patřím k jedněm z prvních v italských Alpách. Rádi zde odpočívali například císař František Josef I se svou chotí Sissi. Samotné městečko má hezkou promenádu, na které jsou značkové obchody, útulné bary a restaurace. Přejete-li si udělat s rodinou menší výlet, pak můžete navštívit místní jezero Garda. Večer se můžete těšit na různý kulturní program. Z ekonomického pohledu vám vaše peněženka bude vděčná, jelikož ceny jsou zde navzdory oblíbenosti střediska poměrně nízké. Madonna di Campiglio tedy nabízí špičkový servis za opravdu rozumné ceny.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...