Flachau

Vysoké Taury, Rakouské Alpy
Středisko Flachau je řazeno mezi opravdu velká lyžařská střediska a to se 74 km červených sjezdovek 11 km modrých a 26 km černých.

Flachau-Skimapa

Cenová dostupnost a krátká vzdálenost z české republiky láká mnoho českých turistů a lyžařů. Na lyžaře tu čeká vývoz na horu celkem s 4 kabinkovými lanovkami, 16 sedačkovými a 19 vleky. Světoznámý úspěch oblasti stojí za objevením nové ledovcové jeskyně, která je největší svého druhu na světě a láká k prozkoumání všech turistů.

Kdo si chce zalyžovat v klidu a bez dětí, může je nechat v dětském centru, kde jsou všemožné dětské představení, či dát dítě do lyžařské školy, která má obrovskou popularitu v kvalitě nauky a bezpečnosti dětí. Na zkušené lyžaře a snowboardisty tu čekají dvě sjezdovky, které se jezdí každoročně jako součást světového poháru. Jak na malé tak na velké tu čeká obrovská bruslařská a sáňkařská dráha.

Flachau

Flachau je domovské středisko jednoho z nejlepších lyžařů – Hermana Maiera, který získal na mistrovství světa a olympiádě zlatou medaili. Napočítáno je zde přes 350 km sjezdovek a přes 220 km běžeckých tras. Celková kapacita střediska je přes 10 000 lyžařů a snowboardistů. Pro mladé je zde nespočet nočních barů a diskoték, jejichž hudba končí až brzo ráno. Díky vysokému položení střediska dýcháte krásně čistý, studený vzduch, který vám dá novou energii a zregeneruje vaše celé tělo.


Za nepříznivého počasí lze využít mnoho dalších aktivit jako návštěva aqvaparku, tenisu, squashe, sauny, či welnes centra. Čas za nepřízně počasí, lze však využít i na sjezdovce. Díky velkému počtu krytých lanovek je lze možnost lyžovat i za sněžení a za prudkého studného větru. Je zde obrovský počet penzionů a tak není potřeba rezervovat hotely a penziony předem, ale stejně se to doporučuje kvůli vánočnímu návalu. Středisko je vhodné jak pro amatéry tak pokročilé a doporučuje se všem co mají rádi lyžování se vším všudy za těch nejlepších podmínek.

Lyzarske-zajezdy-2

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...