Alpbachtal

Kitzbühelské Alpy, Rakousko
Středisko Alpbachtal je jedno z nejtišších středisek. Lyžuje tu nejméně lidí a to v poměrně velkém areálu. Cena je stejná jako v jiných lyžařských střediskách v Tyrolsku.

Alpbachtal-Skimapa

Tento areál vede v počtu lyžařských škol a tak je tedy vhodný pro méně zdatné či začínající lyžaře a snowboardisty. Areál obsahuje celkem tři kabinkové lanovky, 5 sedačkových a dvanáct vleků. Vhodná je oblast i pro nelyžaře. Ty si mohou prohlédnout krásnou přírodu a využít zdejší sporty. Nejoblíbenější je zde paragliding, squash a tenis. Pro děti se zde nově otevřela obrovská sáňkařská dráha.

Kdo už je sportem unaven určitě ocení množství zdejších saun, par a welnes center. Areál také nabízí dlouhé běžecké stopy, které jsou delší než 20 km. Středisko nabízí více než 90 km kvalitně upravených sjezdovek a kvalitní lanovky, které jsou za nepříznivého počasí kryté. Pro pokročilejší je zde Snowpark, který nabízí různá zábradlí a velkou U rampu. Lyžařé si tu přijdou na devět modrých, deset červených a pět černých sjezdovek. Už z počtu sjezdovek je jasně vidět, že areál patří mezi opravdu malé, ale přitom kvalitní a oblíbené.

Alpbachtal

Popularitou se pyšní především díky obrovskému areálu Zillertal, který je vzdálen kousek od střediska a obrovským termálním lázním Brixlegg Mehrn. Díky krátké vzdálenosti je tu velký počet českých turistů. Město Alpbachtal nabízí obrovskou škálu nočních barů, hospod a restaurací. Ubytování je zde problémové a to z důvodu malé kapacity hotelů a penzionů. Vhledem k počtu turistů v zimní sezoně je zde doporučováno zarezervování hotelového pokoje či bydlení v penzionu půl roku dopředu. Největší množství turistů je zde o silvestra, kde si chce každý vychutnat pravou horskou, vánoční atmosféru právě v těchto lokalitách a díky romantickému prostředí je právě toto středisko preferováno ve vánočních časech.


Lyzarske-zajezdy-1

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...