Livigno

Přejete-li si navštívit opravdový skvost italských Alp a zažít na svou kůži nádherný pocit, který se vás zmocní při sjíždění těch nejlepších sjezdovek v celých Alpách, pak prostě musíte navštívit ski areál Livigno.

Livigno-1

Livigno je zajímavé tím, že se nachází v bezcelní zóně, jelikož leží přímo na hranici Itálie a Švýcarska. Pokud milujete nejen dlouho pláně poseté sněhem, ale i výhodné nakupování, pak vám tato bezcelní zóna jistě přijde vhod.

Doprava do střediska Livigno

Trasa z Prahy je dlouhá 655 kilometrů. Poněkud náročnější cesta však bude bohatě odměněna v podobě opravdu přenádherné zimní dovolené. Přes Mnichov a Innsbruck dorazíte do města Imst. U Landecku budete muset využít zdejší tunel. Jinou cestou se do střediska nedostanete. Upozorňujeme, že tunel je otevřen pouze do dvacáté hodiny. Poplatek činí zhruba 10€. Na konci tunelu se před vámi naskytne omračující pohled na zdejší horské masivy. Přejedete Scuol a Zemaz, odkud je to již po zdejší komunikaci kousek od slavného Livigno.

Livigno-Sky-Mapa

Lyžování ve středisku Livigno

Lyžařský areál Livigno patří mezi nejoblíbenější v celé Evropě, svou oblíbenost podtrhuje i vysokým procentem návratu zákazníků. Poměr náročností sjezdovek je dobře rozdělen do 17-ti kilometrů modrých tratí, deseti kilometrů černých tratí a tratí červených se zde nachází 37 kilometrů. Specialitou střediska Livigno jsou opravdu abnormálně široké tratě. V části Carosella naleznete mnoho cvičných a nenáročných tratí, kde můžete naučit lyžování své nejmenší. Strmé černé sjezdovky naleznete především na severním úbočí Mottolina. Nacházejí se zde rovnou dva snow parky, které svým bohatým vybavením potěší nejednoho snowboardistu. Běžecké tratě jsou v Livignu samozřejmostí. Dohromady čítají 40 kilometrů. Až do jarních měsíců můžete využít extrémně širokou nabídku volného terénu. Dlouhé sjezdovky nabízejí neskutečný zážitek s převýšením více než 980 metrů. Podle dlouhodobých statistik se tento ski areál může pyšnit bohatým přídělem sněhové pokrývky, která zaručuje, že se zde můžete oddávat zimním radovánkám na lyžích od konce listopadu do začátku května. Cena skipasu se pohybuje okolo 36€ na den.

Zábava mimo sjezdovky

Na samém okraji Livigna můžete načerpat sil na nový den v komfortně vybaveném wellness centru, kde můžete využít masáže, saunu a také rozsáhlý komplex bazénů. Samozřejmostí jsou také útulné restaurace, vinárny, kavárny a bary.

Nakupujte značkové zboží levně

V úvodu jsme zmínili, že středisko Livigno je situováno přesně na hranici Itálie a Švýcarska. Díky tomuto rozložení vznikla bezcelní zóna, která je poslední v rámci Evropské unie.

Livigno-2


Ti z vás, kteří někdy letěli letadlem do jiného státu zajisté vědí, že jim bylo nabízené spotřební zboží bez celního poplatku, ne jinak je tomu v areálu Livigno. Pohonné hmoty, cigarety, alkohol a také oblečení módních značek je zde díky bezcelní zóně opravdu levné.

Přejete-li si užít dokonalého lyžování uprostřed italských Alp a vrátit se s novou kolekcí značkového oblečení, které jste pořídili za hubičku, pak vám vřele doporučujeme středisko Livigno.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...