Zájezdy

Lyžařský zájezd do Alp

Když se řekne lyžařský zájezd, většina lidí si automaticky vybaví především Alpy. Které země do tohoto velkého pohoří patří a na jaké oblasti se Alpy člení?

Alpy jsou velmi rozlehlé a jejich celková délka činí úctyhodných 1200 km. Rozloha Alp je 180 000 km² a jejich nejvyšším vrcholem je hora Mont Blanc, jejíž vrchol se nachází ve výšce 4810 m.n.m. Alpy se rozprostírají na území hned sedmi evropských států – Rakousko, Německo, Švýcarsko, Itálie, Francie, Lichtenštejnsko a Slovinsko.

Pokud jde o členění, tak základem je rozdělení na Západní a Východní Alpy. Ty se pak ještě dále člení do jednotlivých horských skupin.Zájezdy do Alp patří v zimním období mezi tradiční stálice a lyžařský zájezd na tyto hory je vždy sázkou na jistotu. V Česku se na zájezdy do Alp specializuje spousta cestovních kanceláří, takže nabídka je velmi široká a každý si může vybrat přesně takový lyžařský zájezd, který mu bude nejlépe vyhovovat.

Lyžařský zájezd do Rakouska

Mezi nejoblíbenější země, kam každoročně vyrážejí tisíce českých turistů na lyžařský zájezd, patří Rakousko. To je pro Čechy atraktivní nejen díky tomu, že je blízko, ale také díky krásným horám a skvělým podmínkám pro lyžování. K nejpopulárnějším rakouským destinacím, kam se můžete na lyžařský zájezd vypravit, patří např. Kaprun, Dachstein, Kitzbühel nebo Schladming.

Lyžařský zájezd do Itálie

Další vyhledávanou zemí, která je ideálním cílem jak pro letní dovolenou, tak pro lyžařský zájezd, je Itálie. Ta nabízí lyžařům ideální podmínky a je tak oblíbená u turistů z celého světa. Na své si zde přijdou jak začátečníci, kteří ještě s lyžováním nemají dost zkušeností, tak i profesionální lyžaři, kteří se specializují na náročnější tratě.

K nejznámějším střediskům, do kterých se můžete na lyžařský zájezd vydat, patří mimo jiné Val Di Fiemme, Cortina d’Ampezzo, Val Di Sole nebo Dolomiti Superski. Kromě lyžování je pak Itálie atraktivní i díky své kuchyni, jež patří mezi nejoblíbenější na světě.

Lyžařský zájezd do Francie

Mezi alpské země s příznivými podmínkami pro lyžařský zájezd řadíme také Francii. Francouzská část Alp láká nejen na skvělé lyžování, ale i na krásnou přírodu a spolu s prvotřídním zázemím je tak tato země zajímavou alternativou pro trávení zimní dovolené. Tyto zájezdy najdete v menu pod položkou Francouzské alpy.

K nejznámějším francouzským střediskům, do kterých stojí za to vydat se na lyžařský zájezd, patří třeba Val d’Isere, Chamonix, Tignes nebo Val Thorens.

Lyžařský zájezd se skipasem

Při výběru lyžařských zájezdů jsou v posledních letech hodně žádané ty, u kterých už je v ceně i skipas. Skipasy jejich majitelům umožňují lyžování v konkrétním lyžařském středisku a lyžaři si tak nemusejí kupovat jednotlivé lístky – díky skipasu mají např. vleky předplacené na delší dobu dopředu. Pokud si tedy vyberete lyžařský zájezd, který už má skipasy přímo v ceně, můžete jednak ušetřit peníze a zároveň i čas.

Lyžařský zájezd pro děti

Samostatnou kategorií jsou speciální lyžařské zájezdy určené pro děti. Ty se na nich mohou naučit lyžovat, případně se v této disciplíně ještě více zdokonalit. Specifickým typem lyžařských zájezdů jsou pak školní lyžařské výcviky, které jsou přímo zaměřené na výuku lyžování.

Samostatnou kategorií jsou speciální lyžařské zájezdy určené pro děti. Ty se na nich mohou naučit lyžovat, případně se v této disciplíně ještě více zdokonalit. Specifickým typem lyžařských zájezdů jsou pak školní lyžařské výcviky, které jsou přímo zaměřené na výuku lyžování.

Lyžařský zájezd pro jednoho

Na lyžařský zájezd obvykle lidé vyrážejí ve větších skupinkách, ale jsou i tací, kteří dávají přednost samostatnému lyžování.

Pro tuto skupinu lidí jsou vhodné speciální lyžařské zájezdy pro jednoho, s jejichž nabídkou se u některých českých cestovních kanceláří můžeme setkat. Často se jedná o krátkodobé pobyty, např. na čtyři až pět dní a bývá v nich zahrnuto i ubytování a skipas.

Lyžařský zájezd pro dva

Pokud se na lyžařský zájezd chystáte se svým partnerem nebo partnerkou, spousta cestovních kanceláří má ve své nabídce lyžařské zájezdy pro dva, u kterých navíc můžete i ušetřit. Často se objevují také různé víkendové romantické pobyty, při kterých můžete spojit lyžování v alpském středisku s dalšími službami, např. v luxusním hotelu nebo penzionu.

Víkendové lyžařské zájezdy

Protože mnoho lidí má málo času, nebo je nelákají dlouhodobé pobyty na horách, čím dál oblíbenější jsou nabídky víkendových lyžařských zájezdů. Ty jsou skvělé např. pro ty, kteří si nechtějí brát kvůli lyžování dovolenou nebo pro ty, kterým stačí jen kratší doba pobytu. Víkendové lyžařské zájezdy se z Česka vypravují spíše do těch bližších destinací, jako je např. Rakousko nebo Německo a jsou zajímavou a často i mnohem levnější alternativou vůči klasickým lyžařským zájezdům.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...