Lyžařské vybavení

Vybavení na lyžařský zájezd pro děti

Lyžařské vybavení patří mezi poměrně nákladné položky a často dokáže rodinný rozpočet docela výrazně zatížit. Zvláště u dětí, které rychle rostou, se pak často vyplatí si lyžařské vybavení jen půjčit a ušetřit tak peníze. V každém případě je třeba výběru lyžařského oblečení i samotných lyží pro děti věnovat velkou pozornost a vybírat jej tak, aby se v něm děti cítily dobře a pohodlně. Hodně důležitá je např. kvalitní helma, chrániče atd.

Vybavení na lyžařský zájezd pro dospělé

U dospělých lyžařů, kteří zvažují nákup nového lyžařského vybavení, už je situace trochu jiná, protože těm může vybavení vydržet mnohem déle. I zde se ale může vyplatit si potřebné věci pouze půjčit a to v případě, kdy např. nevíme, jestli se budeme chtít lyžování dále věnovat. Naopak u profesionálních lyžařů nebo u těch, co na hory jezdí pravidelně a lyžování je jejich velkým koníčkem, se rozhodně vyplatí do kvalitního vybavení na lyžařský zájezd něco investovat.

Oblečení na lyžařský zájezd na míru

Pro profesionály, závodní lyžaře a vrcholové sportovce je samozřejmostí nákup vlastního a kvalitního lyžařského oblečení a vybavení. Profesionální lyžaři pak často využívají možnosti nechat si zhotovit lyžařské oblečení na míru, které jim přesně padne a cítí se v něm pohodlně.

Výrobou lyžařského oblečení na míru se u nás zabývá celá řada specializovaných společností, takže si každý může vybrat z docela pestré nabídky.

Lyžařské oblečení na běžky

Pokud dáváte před sjezdovým lyžováním přednost spíše tomu běžeckému, můžete si vybrat speciální lyžařské oblečení, které je přímo určené na běžky a díky svým unikátním vlastnostem je pro tuto disciplínu vhodnější. Do této kategorie patří např. lyžařské větrovky, membránové bundy, vesty, kalhoty, sportovní brýle, čepice, rukavice atd.

Lyžařské bundy

Mezi základní lyžařské vybavení, které si většina lidí na lyžařský zájezd pořizuje, patří především kvalitní lyžařské bundy. Těch je dnes jak v kamenných obchodech, tak na e-shopech nepřeberné množství a můžeme si tak vybrat z nesmírně širokého spektra různých barev, střihů a materiálů.

Mezi nejznámější výrobce lyžařských bund patří např. Alpine Pro, Hannah, Husky nebo Atomic, pro ty, co dávají místo lyží přednost snowboardu je pak jednou z nejoblíbenějších značek Horsefeathers.

Lyžařské boty

Další důležitou kategorií lyžařského vybavení jsou kvalitní lyžařské boty. Ty rozdělujeme na dvě skupiny a sice na lyžařské boty určené na běžky a lyžařské boty na sjezd. Při výběru těch správných bot na lyže je třeba brát v úvahu několik faktorů – jednak jiné boty potřebuje zkušený profesionál a jiné začátečník, nesmírně důležitá je také správná tvrdost boty a samozřejmě základní podmínkou je mít tu správnou velikost. K předním výrobcům lyžařských bot řadíme např. značky jako Head, Atomic, Fischer, Salomon nebo Rossignol.

Kvalitní lyže

Tím nejdůležitějším vybavením, bez kterého se samozřejmě žádný lyžařský zájezd neobejde, jsou kvalitní a spolehlivé lyže. Vybrat vhodné lyže není nic jednoduchého a zvláště začátečníci, kteří ještě s lyžováním nemají zkušenosti by si určitě měli nechat poradit od odborníka, který jim pomůže s výběrem a doporučí ten správný model.

Lyže rozdělujeme na běžecké a sjezdové, kromě nich ještě ale existují i speciální typy lyží např. na slalom, skoky na lyžích, rychlostní sjezd nebo na lyžařskou akrobacii. Nejznámější a nejprodávanější značky lyží u nás jsou např. Fischer, Völkl, Elan nebo Atomic.

Kde koupit kvalitní vybavení na lyžařský zájezd?

Možností, kde koupit lyžařské vybavení je dnes opravdu hodně a kromě klasických kamenných prodejen si můžeme vybrat i z nepřeberného množství různých e-shopů, které nabízejí spoustu značek z celého světa. Každý lyžař si tak může vybrat přesně takové vybavení, které bude vyhovovat jeho potřebám a vkusu a kromě drahých modelů se dají sehnat i levnější produkty pro ty, kteří nechtějí za vybavení na lyžařský zájezd utratit příliš mnoho peněz.

Pokud už známe svoji přesnou velikost a víme, co chceme koupit, můžeme si vybavení na lyžařský zájezd koupit i na internetu. V takovém případě se určitě vyplatí porovnat si nabídky zboží a cen ve specializovaných internetových porovnávačích – u nás je tím nejlepším Heuréka, která je velmi užitečným pomocníkem při nákupu nejen lyžařského vybavení, ale obecně jakéhokoliv spotřebního zboží, které se na internetu prodává.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...