Tignes

Tignes

Uprostřed Savojských Alp se nachází opravdová perla všech lyžařských středisek světa. Lyžařské centrum Tignes patří mezi chloubu francouzských Alp nejen díky skvěle upraveným sjezdovkám, ale také díky široké nabídce aktivit, které oceníte v případě rodinné dovolené. Středisko Tignes je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené lyžaře, žádající si vrcholný lyžařský zážitek.

Tignes: lyžařské centrum pro náročné

Tignes se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 550 m. n. m. do 3 456 m. n. m. Díky této vysoké nadmořské výšce a přítomnosti ledovce máte možnost užívat si přenádherných tratí celoročně. Délka sjezdových tratí přesahuje 150 kilometrů. Jsou dělené na 8 náročných černých tratí, 23 červených a 36 tratí modrých a zelených, kde můžete naučit lyžovat své nejmenší. Milujete-li jízdu volným terénem, pak vás uchvátí krásné běžecké tratě, které čítají více než 20 kilometrů.

Středisko nejen pro rodiny s dětmi

Poctivě udržované sjezdové tratě jsou v Tignes naprostou samozřejmostí. Starostlivá péče o tratě a velké množství nejrozmanitějších sjezdovek dělá z Tignes jedničku mezi lyžařskými středisky v Evropě. Náročné černé tratě střídají tratě zelené a modré, kde můžete mnoho hodin strávit na pozvolných svazích se svou rodinou. V případě, že budete večer po dlouhém lyžování unaveni, můžete využít širokou nabídku apres ski aktivit. V nedávné době byl u jezera Tignes otevřen aquapark Lagon s 25-ti metrovým bazénem, saunou a nabídkou masáží. V středisku Tignes se také nachází tělocvična, bowling, squash, stolní tenis. A pokud si přejete pouze posedět u sklenky dobrého francouzské vína, máte na výběr z mnoha útulných barů a restaurací.

Snowboardisti, třeste se!

Ve středisku Tignes poznáte, co to je pravý snowboarding. V místním snow parku o délce 175 metrů a šířce 600 metrů na vás čeká řada zajímavých věcí, díky kterým budete mít zaručeně o zábavu postaráno. Dvě U-rampy, big air, spine, tables, handrails a flet zones je jen malý výsek toho co středisko Tignes nabízí. Velkým lákadlem je i barbeque a ozvučení, které se těší velké oblibě nejen u mladých snowboardistů.

Tignes-Sky-Mapa

300 kilometrů sjezdovek v Espace Killy

Skvostem francouzských Alp je komplex Espace Killy. Vznikl sloučením střediska Val d´Isere a Tignes. Svým návštěvníkům nabízí přes 300 kilometrů tratí na rozloze více než 10 000 hektarů. Nabízí se zde celá řada výhodných skipasů.

Doprava a skipasy

Ceny skipasů se v Tignes pohybují na částce 45 € na den. Pokud budete chtít zavítat do Tignes, doporučujeme trasu přes Rozvadov, Norinberk, Karlsruhe, Bern, Lausanne, Ženevu, Annecy, Albertville, Moutiers a Bourg St. Maurice.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...