Alta Badia

Častokrát se v práci zasníte a vidíte se, jak se na lyžích proháníte po dlouhých sněhobílých pláních? Jestliže vás vždy mrzí, že se z těchto představ probudíte, pak není nic jednoduššího, než si dopřát pravou realitu úžasných italských středisek.

Alta-Badia-1

Jedním z nejlepších areálů italských Alp v samém srdci Dolomit je Alta Badia. Jedná se o jedno z nejpoptávanějších středisek v italských Alpách. Poptávka je zapříčiněna přítomností opravdu dlouhých sjezdovek, které jsou propleteny hustou sítí lanovek a vleků. Alta Badia se nachází v nadmořské výšce 1 350 m. n. m. až 2 778 m. n. m., což zaručuje sněhovou nadílku od začátku prosince až do velikonoc.

Doprava do Alta Badia

V případě, že zvolíte automobilovou dopravu, pak se při své cestě seznámíte s následujícími městy: Mnichov, Innsbruck, Brenner. U dálničního sjezdu Bressanone odbočíte na San Lorenzo do Sabato, po horské silnici až k městečku Corvara. Tato cesta vás dovede až k Alta Badia.

Lyžování v Alta Badia

V tomto nadstandardním středisku narazíte na 130 kilometrů krásně upravených tratí. Modrých sjezdovek je zde 72 kilometrů, červených 52 kilometrů a černých 6 kilometrů. Kochat se krásnou krajinou můžete na 35-ti kilometrech běžeckých tratí. Je zde i jeden plně vybavený snow park. Přes La Villa a S. Cassiano má údolí přímé spojení na světoznámé ski safari. Většinou zde naleznete skvělé carvingové tratě, výjimkou však nejsou ani krkolomné černé tratě, mezi které patří Gran RisaLa Ville, jež reprezentovala Světový pohár v obřím slalomu.

Alta-Badia-Sky-Mapa

Výhodné skipasy

Určitě nemusíte být celou dobu „uzavřeni“ pouze na sjezdovkách v Alta Badia, ale můžete zakusit přenádherné tratě okolních středisek Arabba / Marmolada, Val Gardena / Alpe di Siusi, Val di Fassa a Carezza, které se vám nabídnou v případě, že si pořídíte výhodný skipas Dolomiti Superski. Jestliže však budete chtít zůstat pouze na tratích střediska Alta Badia, pak vás skipas vyjde zhruba na 40€/den.

Nadstandardní ubytování

Středisko je opravdu na vysoké úrovni co se týče sjezdových tratí, upravenosti, apres ski aktivit a také ubytování. Zdejší hotely dokáží uspokojit vysoké požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Alta-Badia-2

Alta Badia, sídlo králů

Středisko je opravdu nadstandardní, proto zde každoročně jezdí monacká knížecí rodina. Toto je poměrně dobrá reference nemyslíte? Pokud tedy chcete zažít úžasnou dovolenou jak na svahu, tak v relaxačních centrech či obchodech s luxusním zbožím, určitě si rezervujte ubytování v této lokalitě. Zdůrazňujeme, že poptávka po ubytování v Alta Badia je vysoká, proto si pobyt v této krásné krajině zabookujte co nejdříve. Zážitku, který zažijete v Alta Badia, zaručeně nebudete litovat.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...