Les Menuires

Les-Menuires

Hledáte-li lyžařské středisko, kde se budete moci prohánět po mnoha kilometrech krásný, sněhobílých pláních, pak bychom vám doporučili středisko Les Menuires, které se nachází v Savojských Alpách, přesněji v tzv. Tří údolí (Trois Vallées). Díky vysoké nadmořské výšce si zde budete moci užívat nerušeného lyžování od začátku podzimu až do pozdních jarních dnů.

Nekonečné lyžování

Středisko Les Menuires se rozprostírá v oblasti Belleville. Zde naleznete i vysoce vybavený ski areál Val Thorens. Omrzí-li vás sjezdovky v Les Menuires, budete si moct pořídit velmi výhodný skipas, díky kterému se vám otevře brána do všech lyžařských plání v oblasti Tří údolí.

Noční lyžování v Les Menuires

V nadmořské výšce od 1 450 m. n. m. do 2 850 m. n. m. se nachází malebné středisko Les Menuires, kde naleznete celkem 71 sjezdových tratí, které dohromady čítají přes 160 kilometrů. Skvělá propojenost lanovek a vleků zajišťuje, že o komfort v tomto středisku opravdu není nouze. Les Menuires zcela jistě není žádným lyžařských cucákem, v roce 1992 se středisko dokonce stalo dějištěm olympijského slalomu. Jestliže ani večer nebudete mít dost lyžování, máte možnost využít nočního lyžování, které se stane opravdu vzrušujícím zážitkem.

Snowboardisti zbystřete!

Středisko Les Menuires nabízí skvělé vyžití i milovníkům snowboardingu. Snow parky zde naleznete rovnou dva, přičemž jeden je otevřen i v pozdních večerních hodinách. Vybavenost snow parků je na velmi dobré úrovni. Těšit se můžete mimo jiné na halfpipe, boardercross, quarterpipe, tables a mnoho dalších věcí.

Lugeland: místo pro vaše nejmenší

Les Menuires si oblíbí i vaše nejmenší ratolesti. Středisko zahrnuje tzv. Lugeland, který nabízí všemožné atrakce nejen pro malé děti. Těšit se můžete například na 200 metrů dlouhý sjezd na nafukovacích pneumatikách.

Les-Menuires-Sky-Mapa

Relaxace v Les Menuires

Báječnou relaxaci a odpočinek můžete zažít v místním aquacentru, které svým návštěvníkům nabízí jak krytý bazén, tak venkovní vyhřívaný bazén. Samozřejmostí je i sauna a masáže.

Doprava a skipasy

Ceny skipasů se v Les Menuires pohybují na částce 46 € na den. Doporučujeme vám volit trasu přes Rozvadov. U dálničního sjezdu v Annecy se vydáte na Sud, dále přes Albertville a Moutiers.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...