Val Gardena

Holá, holá, škola volá. Ale kdepak škola, volají na vás ty nejúžasnější sjezdovky italských Alp, kde si užijete spoustu krásných chvilek na pohádkově zasněžených pláních uprostřed přenádherné krajiny.

Val-Gardena-1

Jedním z nejznámějších středisek italských Alp je Val Gardena, která se může pyšnit délkou tratí přesahující 170 kilometrů. Areál naleznete v italských Dolomitech, přesněji v Grödenském údolí. Val Gardena se rozprostírá v nadmořské výšce 1 060 m. n. m. až 2 518 m. n. m., což vám garantuje, že na sněhovou nadílku zde narazíte celou zimní sezónu od začátku prosince do konce dubna.

Doprava do Val Gardena

Po natankování plné nádrže můžete vyrazit na cestu, kde se vám naskytne hezký pohled na zdejší Alpy a také Alpy rakouské. Přes Mnichov a Innsbruck dorazíte do města Brenner, u dálničního sjezdu Chiusa sjedete na silnici, která vás dovede k městečku Ortisei, odkud je to do Val Gardena již kousek.

Val-Gardena-Sky-Mapa

Lyžování ve Val Gardena

Nutno říci, že lyžování ve Val Gardena je opravdovým zážitkem. Nabídnou se vám samozřejmě dlouhé, puntičkářsky udržované tratě, které jsou velmi dobře propojeny lanovkami a vleky. Milovníky carvingu jistě potěší široké tratě. Areál se zaměřuje především na pokročilejší lyžaře, kteří mohou zlepšit své dovednosti na více než sto kilometrech červených sjezdovek. Nabízí se samozřejmě tratě modré i černé. Val Gardena myslí také na lyžaře začátečníky nebo ty méně zkušené, těm se doporučují tratě u náhorní plošiny Altopiano dello Sciliar, kde s klidným svědomím můžete vzít i své děti. Běžkaři se zde budou radovat z více než sto kilometrů dlouhých běžeckých tratí. Pokud jste si přibalili prkno, pak můžete navštívit některý ze zdejších 5-ti snow parků.

Výhodné skipasy

Skipas na zdejší sjezdovky stojí okolo 41€ na den. Pokud se vám bude chtít pokořit Bella Rondu nebo nahlédnout na pláně sousedních středisek, pak vám doporučujeme skipas Dolomiti Superski, který vás bude opravňovat k návštěvě sousedních 12-ti ski areálů.

Val-Gardena-2

Vyzkoušejte si slalom!

Ještě nikdy jste neokusili slalom na lyžích? Že ne? Pak se vám naskýtá jedinečná možnost si jeden vyzkoušet. Právě zde se totiž nachází nejdelší slalomová trať v celých Dolomitech zvaná Gardenissima. Nenechte se však zmást tímto milým názvem, protože za ním se schovává opravdu náročný sjezd.

Zajímavé cenové balíčky

Provozovatelé vleků si řádně hýčkají své návštěvníky, proto se zde často shledáte s výhodnými cenovými balíčky, které obsahují například lyžování pro děti úplně zdarma.


Ve středisku Val Gardena shlédnete jedny z nejkouzelnějších scenérií Dolomit, zároveň budete mít možnost prohánět se na nejupravenějších sjezdovkách italských Alp, na které vás vyveze propracovaný systém lanovek a vleků. Odpočinkové lyžaře potěší přítomnost relaxačního centra a co potěší všechny? Velice příznivé ceny. Nezbývá tedy než vám popřát krásnou dovolenou.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...