San Martino di Castrozza

San-Martino-di-Castrozza

San Martino di Castrozza / Passo Rolle

Skličuje vás pocit, že vaši kamarádi a známí se každou zimu chlubí krásnými fotkami z horského prostředí a vy prahnete po trávení hezké dovolené v oblasti Alp? Zima se kvapem blíží, proto není radno otálet. Z široké nabídky horských areálů bychom vám doporučili opravdovou perlu italských Alp a to středisko San Martino di Castrozza / Passo Rolle.

Poněkud dlouhý název je symbolem neméně dlouhých sjezdovek, jež jsou opravdovou chloubou zdejších Dolomit. Středisko má sice jedny z nejlepších tratí, ale nepatří mezi nejvíce navštěvované oblasti, proto se můžete těšit z opravdu klidného prostředí na tratích dosahující délky přes 50 kilometrů.

Doprava do San Martino di Castrozza / Passo Rolle

Celková trasa z našeho hlavního města měří okolo 740 kilometrů. Pohled na okolní scenérii horských masivů však stojí za čas strávený za volantem. Vaše pouť povede přes německý Mnichov, dále skrz Innsbruck, Brenner, Bolzano. U dálničního sjezdu Ora / Auer se vydáte na Cavalese, Predazzo, kde na vás již bude čekat lyžařský skvost San Martino di Castrozza / Passo Rolle.

San-Martino-di-Castrozza-Sky-Mapa

Lyžování v San Martino di Castrozza / Passo Rolle

Lyžování v této oblasti je opravdovým požitkem. Nejen, že se budete moci kochat pohledem na krásné horské masivy, kterým dominuje Pale di San Martino, ale také prožijete nezapomenutelný lyžařský zážitek na 17-ti červených tratích, třech černých a pokud jste začátečníci užijete si 21 pozvolných modrých sjezdovek, které čítají 22 kilometrů. Ve středisku máte možnost využít nočního lyžování v areálu Col Verde. Rozmanitost areálu podtrhuje přítomnost 2 snowparků a běžecké tratě o délce 30 kilometrů. Jak jsme se zmínili, hlavní nápor lyžařů se situuje v jiných ski areálech, proto zaručeně odpadají fronty u vleků a lanovek i v nejfrekventovanějších zimních dnech. Průsmyk Passo Rolle díky své vysoké nadmořské výšce zaručuje možnost lyžování od začátku prosince do konce dubna.

Výhodné skipasy

Průměrná cena skipasu ve středisku je 31€ na den. Za tuto cenu můžete brázdit nádherné sněhové pláně dle libosti, na které vás dopraví velice dobrá síť lanovek a vleků. Poměr lanovek a vleku je 17 ku 7. Jste-li lyžařští rychlíci, pak se vám jistě zalíbí zvýhodněný skipas Dolomiti Superski, kdy za skvělou cenu dostanete povolení vyzkoušet si tratě okolních středisek. Otevře se vám opravdu široká brána, jelikož ski areálů v okolí, které se nalézají v dolomitech, na něž budete mít přístup, je celkem 12.

San-Martino-di-Castrozza-2

Proč volit San Martino di Castrozza / Passo Rolle ?

Standart italských ski areálů v podobě dlouhých sjezdovek všeho druhu a pečlivé, až puntičkářské udržovanosti tratí, je samozřejmostí ve všech střediscích. San Martino di Castrozza / Passo Rolle nabízí poněkud méně tratí, vše je však bohatě vynahrazeno ostatními možnostmi, které lyžaři mohou uvítat. Dobře vybavené snow parky, rozlehlé běžecké tratě, široká nabídka apres ski aktivit, to vše spolu s výhodnými cenami dělá z areálu místo, které zcela jistě splní vaše očekávání a na něž budete rádi vzpomínat. Cenová relace je zde více než dobrá, proto pokud máte hlouběji do kapsy či máte početnější rodinu, doporučujeme právě toto středisko.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...