Cortina d’Ampezzo

Občas všichni potřebujeme nutnou dávku klidu a relaxace. Pokud pociťujete, že právě toto vaše tělo nutně vyžaduje, pak vřele doporučujeme navštívit italské Alpy, které jsou díky přítomnosti nádherné krajiny tím pravým místem k odpočinku.

Cortina-d'Ampezzo-1

Vyžadujete-li dlouhé sněhobílé pláně, pak navštivte středisko Cortina d’Ampezzoitalských Dolomitech. O široké, poctivě udržované tratě zde opravdu není nouze. Sjezdovky ve zdejším areálu dohromady měří úctyhodných 134 kilometrů. Raritou je, že délka běžecký tratí je zde dokonce ještě větší.

Doprava do Cortina d’Ampezzo

Areál linoucí se do výšky přes 3 000 metrů je vzdálen od Prahy zhruba 695 kilometrů. Cestu si však zaručeně budete užívat. Dálnice a silnice jsou poctivě udržované a výhled do krajiny je opravdu pohádkový. Jakmile dorazíte do Mnichova, vydáte se přes Innsburck, Brenner, odbočíte na dálničním sjezdu v Bressonate, po silnici dorazíte až k městečku Brunico, která vás dovede až ke Cortina d’Ampezzo.

Cortina-d'Ampezzo-Sky-Mapa

Lyžování v Cortina d’Ampezzo

Oblast pod horou Tofana (3 243 m. n. m.) patří mezi perlu italský Dolomit. Dlouhé, poctivě udržované sjezdovky jsou naprostou samozřejmostí všech areálů v italských Alpách, jinak tomu samozřejmě není ani v Cortina d’Ampezzo. Repertoár tratí je více než široký, své lyžařsky méně zdatné rodinné příslušníky můžete vzít na 62 modrých sjezdovek, pakliže patříte mezi zkušenější lyžaře, nenechte si ujít 40 kilometrů červených tratí. Hrůzu nahánějící černé sjezdovky čítají okolo 10 kilometrů. Svahy jsou orientovány na všechny světové strany, proto můžete za sluníčkem „cestovat“ po celý den. V Cortina d’Ampezzo se nalézá i jeden snow park a dokonce 138 kilometrů dlouhé běžecké tratě. Vysoké procento kabinových a sedačkových lanovek zajišťuje nebývalý pocit pohodlí.

Vybavený snow park

Středisko Cortina d’Ampezzo se snaží uspokojit zájmy všech, proto zde kromě nádherných sjezdovek naleznete i snow park, který zde nabízí opravdový skvost a to stometrovou halfpipe a desetimetrový table jump. Jistě nepohrdnete ani raily. Tento snow park je velmi oblíbený a podvědomí o něm je ve snowboarďáckém světě opravdu velké.

Ostatní možnosti v Cortina d’Ampezzo

Cortina d’Ampezzo to zdaleka nejsou jen pohádkové a poctivě udržované tratě. Návštěvníkům se nabízí i celá řada apres ski aktivit, kdy například v prostorném a vyhřívaném bazénu můžete zrelaxovat své svaly po celodenní „námaze“ na sjezdovkách. Patříte-li mezi vyznavače turistiky a romantiky, pak můžete navštívit zhruba 200 kilometrů vzdálené slavné Benátky, které jsou chloubou Itálie. Cortina d’Ampezzo přitahovala již v 20-tém století anglické šlechtice. Stejně jako je, i vás bude jistě přitahovat romantické centrum Cortiny, jež působí díky své nádherné architektuře značně noblesně. Kromě luxusních hotelů zde naleznete i menší ubytovací zařízení, které již nenabízejí takový luxus, ale ceny jsou zde více než skvělé.

Cortina-d'Ampezzo-2

Vyžadujete-li romantickou zimní dovolenou na lyžích, pak je středisko Cortina d’Ampezzo vhodné právě pro vás a vaši rodinu.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...