Marilleva / Folgarida

Sněhobílé sjezdovky různých sklonů a náročností za podpory pohodlné sítě lanovek a vleků již dávno není snem. Italské Alpy jsou typické poctivě udržovanými tratěmi a širokou škálou apres ski aktivit.

Marilleva-Folgarida-1

Ski areál Marilleva / Folgarida rozprostírající se na severním svahu údolí Val di Sole si zcela jistě zamilujete, pokud vám nevadí kratší délka sjezdových tratí a místo toho upřednostňujete klid a nepříliš čilý turistický ruch.

Doprava do Marilleva / Folgarida

Pokud jste již poctivě nabaleni a máte připraveny lyže na autě, pak můžete vyrazit. Udržované silnice a dálnice budou lemovat krásné vrcholky nejen italských Alp, což vám zajistí hezký výhled během vaší cesty. Přes Mnichov se vydáte na Innsbruck, Brenner a Bolzano. U dálničního sjezdu v S. Michele si to namíříte na Mezzolombardo, Cles, Malé a Mezzana, kde vás cesta dovede až do samotného Marilleva / Folgarida, kde se budete oddávat nerušenému lyžování.

Marilleva-Folgarida-Sky-Mapa

Lyžování v Marilleva / Folgarida

Na poměry ostatních italských středisek je nabídka sjezdových tratí v Marilleva / Folgarida poměrně nízká. I přesto je středisko nejen u českých turistů velmi oblíbené. Celková délka tratí je 39 kilometrů, přičemž modré a červené tratě jsou rovnoměrně rozděleny po 17-ti kilometrech. Černé tratě dohromady měří 5 kilometrů. Délka není nijak úchvatná, avšak kvalita sněhu a propojenost vleků tento nedostatek bohatě vynahrazuje. Na svazích naleznou zalíbení jak malé děti, tak zkušenější lyžaři. Můžete se také kochat z přenádherné krajiny a příjemně hřejícího alpského slunce, jež na místní svahy svítí po většinu dne. Menší výskyt lyžařských tratí je kompenzován nabídkou běžeckých tratí, které dohromady měří přes 26 kilometrů. Nechybí ani prostor pro milovníky prkna v rozsáhlém snow parku.

Další kilometry sjezdovek

Jelikož středisko navštěvuje čím dál více zkušenějších lyžařů, tak se provozovatelé rozhodli nabídnou zákazníkům rozšířený skipas, díky kterému mohou lyžaři navštívit i další sjezdovky v sousedních areálech, například oblíbenou Madonnu di Campiglio. V případě, že nejste příliš aktivní lyžaři a postačí vám sjezdovky zdejšího areálu, pak i ušetříte, protože cena skipasu je opravdu nízká, zhruba 21€ na den.

Záruka sněhu

Středisko Marilleva / Folgarida se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 420 m. n. m. do 2 234 m. n. m. Vysoká poloha zaručuje přítomnost sněhu po celé zimní období. V případě nízkých sněhových srážek jsou zde připravena sněhová děla. Je zde tedy jistota, že na sněhovou nadílku narazíte i v průběhu jara, kdy u nás již není po sněhu ani památky.

Marilleva-Folgarida-2

Milujete-li lyžování za svitu hvězd, pak můžete vyzkoušet noční lyžování, které se můžete stát příjemným a milým zpestřením vaší zimní dovolené. Snow parkMalga Panciana nabízí špičkovou halfpipe. Tento park se mimo jiné stal i dějištěm Mistrovství světa ve snowboardingu v roce 1999. Jak ceny ski pasů, tak ceny ubytování jsou ve středisku Marilleva / Folgarida více než příjemné. Nejste-li na tom nejlépe s financemi a i přesto chcete brázdit krásné sněhové pláně, pak zaručeně navštivte malou perlu italských Alp, areál Marilleva / Folgarida.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...