Bad Kleinkirchheim

Lyžařský areál vzdálený asi 550 km daleko od hlavního města České republiky, Prahy. Sjet zde můžete více než 100 km sjezdovek. Ty jsou pokryty nejen čerstvým alpským sněhem, v případě potřeby a nepřízni počasí je používáno více než 750 sněhových děl.

Středisko tedy zaručuje dlouhou lyžařskou sezónu, kdy je většina sjezdovek otevřena téměř až do měsíce května Pro rodiče s malými dětmi, kteří si chtějí zimní sporty užít a nemít u toho na starost své děti, provozuje středisko dětskou školičku, kam vaše děti můžete za poplatek přihlásit. Ty pak tráví čas buď v klubovně a baví se hrami, nebo vyrazí sáňkovat apod. Pro větší děti, jejichž rodiče mají přání, aby se jim dostalo kvalitní výuky lyžování či snowboardingu, je provozována místní lyžařská a snowboardová škola. Nemusí jej však využít jen děti, kurzy jsou pořádány i pro dospělé. Ti se můžou sportu nejen naučit od základů, ale mohou své dovednosti také vylepšit.

Tento lyžařský areál také hostuje Světový pohár žen ve sjezdovém lyžování. V době jeho konání si sice nezalyžujete tak kvalitně (díky organizačním komplikacím a zvýšenému množství turistů jsou časté dlouhé fronty na lanovky a vleky, některé sjezdovky či části areálu bývají uzavřeny, apod.), ovšem můžete obdivovat napínavou a rychlou jízdu předních světových sjezdařek.

V tomto centru nenajdete pouze ráj pro lyžaře, běžkaře, snowboardisty a sáňkaře, ale také termální lázně, kde můžete odpočívat po náročném dni stráveném na sjezdovkách. Zákazníky se komplex snaží nalákat na zajímavé ceny (v případě zakoupeného skipassu v areálu se doplácí pouze malé poplatky, či jsou procedury dokonce poskytovány zdarma). Lázně se můžou pyšnit léčivou vodou přímo z místního pramene. Novinkou jsou plavecké bazény v převážně prosklenné budově, vy tak můžete relaxovat a pozorovat dění na sjezdovce a užívat si tuto jedinečnou zimní relaxační náladu.
Snowboardisty, kteří nemají rádi pouze jízdu po sjezdovkách, ale také skoky a triky ve snowparcích, tento areál bohužel příliš neláká. Místní snowpark je poměrně špatně vybaven a amatérsky upravován. Toto je snad jediné mínus, které brání areálu Bad Kleinkirchheim dosáhnout dokonalosti.
Ceny jsou v toto skiareálu poměrně vysoké, dalo by se však říct, že odpovídají poskytnutému komfortu a vyhlášenosti střediska a lázní.

Najdete zde čtyři kabinové lanovky, šest sedačkových lanovek, šestnáct vleků, 103 km sjezdovek a 13 km bežkařských tratí.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...