Mayrhofen

Městečko Mayrhofen je vstupní branou do stejnojmenného lyžařského vyhlášeného střediska položeného na jednom z rakouských ledovců v Tyrolské oblasti. Zachovává si svůj alpský vesnický ráz, najdete zde roubená stavení, malebné zákoutí a klidné restaurace.

Centrum je vhodné jak pro rodiny s menšími dětmi, tak pro pokročilejší lyžaře, kteří hledají adrenalin a požitek z jízdy na kvalitních sjezdovkách. Nejvyšší stanice lanovky se nachází v úctyhodné výšce – 2500 m nad hladinou moře. Samotné centrum se skládá ze dvou hor – Ahorn a Penken. Ahorn je méně prudká, je tedy vhodnější pro ty, kteří mají rádi pohodovou klidnou jízdu, nebo pro začátečníky, kteří se teprve s lyžemi či snowboardem seznamují. Nahoru se můžete vyvézt i největší kabinovou lanovkou v Rakousku – Ahornbahn s maximální přepravní kapacitou 160 osob. Penken je pro lyžaře už zkušenější a zdatnější – aby také ne, nachází se zde nejprudší upravovaná sjezdovka celého Rakouska – příznačně nazvanou Harakiri. U té se uvádí největší skol až 78%.

V celém středisku najdeme atrakce určené pro snowboardisty a freestyle lyžaře – FunPark a MegaPipe.
Středisko funguje až do pozdního jara, přírodní sněhovou nadílku totiž pravidelně ještě podporuje téměř 150 sněhových děl.

Lyžařské středisko nabízí osm kabinových lanovek, šestnáct sedačkových, stejný počet vleků, 157 km sjezdovek, 35 km běžkařských tratí a 12 km sáňkařských.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...