Turracher Höhe

Toto malebné lyžařské středisko v Korutanech přitahuje sportovce nejen díky své osobité a nezapomenutelné atmosféře, ale hlavně nádhernou přírodou. Sjezdovky leží mezi klenutými převážně zalesněnými kopci. Uprostřed vévodí středisku velké čisté alpské jezero, s názvem totožným s názvem celého areálu – Turracher Höhe.

Jistota sněhu je zde v hlavní sezóně 100% zaručena, středisko je položeně ve vysoké nadmořské výšce – 2 205 metrů. Najdete zde sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Celková délka sjezdovek není moc vysoká, ovšem i pokročilí lyžaři si zde velmi dobře zalyžují. Ve středisku jsou sjezdovky přesně značeny, díky jejich menšímu množství je unsnadněna orientace v jeho celé oblasti.

I středisko Turracher Höhe se snaží obstát v silné konkurenci nejen rakouských, ale i italských a francouzských středisek, snaží se tedy svým zákazníkům poskytovat co nejlepší a nejobsáhlejší služby. Do střediska míří mnoho skibusů z hned několik okolních míst, areál provozuje také bobovou dráhu (Nocky Flitzer), sáňkařskou dráhu (osvětlenou, sáňkování při stmívání není tedy nějak výrazně nebezpečné), v celém areálu je vám k dispozici pro poskytnutí informací a pomoci zaměstnanec, kterému se v areálu říká Turracher-Pistenbutler, lyžařskou a snowboardovou školu, plavidlo, které vás převeze z jednoho konce jezera na druhý.

Samotné středisko provozuje několik typických alpských chatiček, kde si můžete zarezervovat ubytování a zimní radovánky si vylepšit ještě i stylovým ubytováním. Horské chatičky nabízí romantickou atmosféru tepla domova, hodí se jak pro páry a rodiny, tak i pro větší skupinu lidí (středisko poskytuje chaty různě veliké). Jsou rozprostřeny po areálu, nějaké můžeme najít už při příjezdu, jiné jsou umístěn přímo v srdci areálu u jezera, jiné zase nabízí pohled až z nejvyšších kopců a vy tak máte z chaty přístup přímo na sjezdovku. Vzhledem k velikosti areálu jsou tu o něco levější skipassy a další služby, než ve větších lyžařských střediscích.

Najdete zde jednu kabinovou lanovku, čtyři sedačkové, devět vleků, 33 km sjezdovek, 20 km běžkařských tratí a 1,5 km sáňkářských drah.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...