Tux

Lyžařské středisko Tux-Finkenberg je jednak součástí tzv. Lyžařského a ledovcového světa Zilleral 3000, a také součástí ledovce Hintertux – leží přesně u jeho úpatí. S ostatními středisky Zillertal 3000 je propojen, je zde možnost zakoupit jak výhodné skipassy pro celou tuto oblast, tak i skipassy jen pro Tux-Finkenberg. Mezi dolní a horní stanicí je vysoký výškový rozdíl – 3 250 m.n.m. Na nejvyšší bod tohoto střediska vás vyveze kabinová lanovka Gletscherbusem 3, po cestě i po vystoupení se vám nabídne neuvěřitelný pohled na panorama ostatních hor, převážně taktéž třítisícových.

Sjezdovky v tomto středisku se z hlediska již zmíněného převýšení hodí spíše pro ty, kteří lyžování či snowboarding alespoň zčásti ovládají a nejsou tedy úplnými začátečníky. Chloubou centra je i Snowpark s mnoha atrakcemi – řadí se mezi nejlepší snowparky v celém Rakousku (najdete jej u lanovky Olperer).

Pět kabinových lanovek, šest sedačkových lanovek, deset vleků, 86 km sjezdovek a 28 km běžkařských tratí.

Copyright © 2024 Lyžařský zájezd jednotlivě, nebo lyžařské zájezdy hromadně | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Sháníte oblečení na hory? Mrkněte na další lyžařské zájezdy najdete na webu o lyžování ve Francii, nebo lyžování v Rakousku, tam si to taky užijete! Rakouské Alpy jsou úchvatné i v létě, vynechte moře a zkuste dovolenou v Rakousku a nebo také zvažte letní návštěvu Barcelony...